• R1
  • R2
  • R3
  • R4

Skaitomiausi straipsniai

Dar neprašvitus, prie Malčiaus tvenkinio, Kėdainių rajone, rinkosi pirmieji, "KIBKIT.LT SPININGAVIMO TAURĖ 2013" dalyviai. Dauguma buvo rimtai nusiteikę, lengvai nepasiduoti ir kovoti iki paskutinės varžybų sekundės, nes šias varžybas rėmė "VARIVAS", "galvakablis.lt", "Bait breath", "geležinislydys.lt", "APETITO BAITS" kurie įsteigė vertingus ir praktiškus prizus, ne tik varžybų laimėtojams, bet ir visiems jų dalyviams.

Malčius, nedidelis, bet mano akimis žiūrint, gan žuvingas vandens telkinys. Jau ne kartą turėjau progos jame spiningauti ir niekados rezultatais neteko nusivilti. Lydekos, stambūs ešeriai, sterkai, o šiltuoju metų laiku, žvejojant mikro masalais, galima tikėti ir karšio ar kuojos. Gyliai nedideli, dugnas dumblėtas, tačiau beveik nėra jokių kliuvinių, priėjimai prie pakrančių puikūs aplink visą tvenkinį, tad čia rengti spiningautojų varžyboms, ideali vieta.
Jau tapo tradicija, kiekvieną rudenį, čia rengti KIBKIT.LT spiningavimo varžybas. Šių metų varžybos, jau trečios, tad ir dalyvių skaičius nuolat tik didėja.

Po dalyvių registracijos ir instruktažo, dar likus šiek tiek laiko iki starto, pasklido varžybų dalyviai po tvenkinio pakrantes, užsiimdami, tik jiems patiems suprantamas, geriausias vietas ir laukė, to stebūklingo devinto laikrodžio dūžio, skelbiančio startą.
Dauguma tikrai buvo nusiteikę labai rimtai, slapti masalai, slapti kvepalai masalams ir dar daug visko, kas buvo paslėpta nuo konkurentų.
Oras varžybų dieną kaip užsakytas. Ryte bandė pro debesis šypsotis saulė, vėliau dangų pridengė lengvi debesys, atrodė, kad yra viskas, ko reikia pažadinti plėšrūnų instinktus, maitintis. Vienintelis neraminantis trūkumas, buvo vis dar stipriai žalias tvenkinio vanduo. Matomumas neviršijo vos 10cm. Buvo aišku, lengva nebus.
Pirmas varžybų pusvalandis prabėgo be jokio kibimo. Greta žvejojantys kolegos jau ištraukė porą solidžių ešerių, o aš tik kaitaliojau masalus. Labiausiai tikėjausi rezultato žvejojant būtent ešerius, bet visiškai nesisekė. Po valandos jau buvo galima pastebėti kaip ir kiti varžybų dalyviai pradeda blaškytis pakrantėmis, nuolatinėse paieškose. Nekibo.
Galiausiai man pasisekė atrasti kelis masalus kuriuos bandė ragauti ešeriai, tačiau visiškai nesisekė pakirsti, o varžybų laikas tirpo, tad eksperimentus deja teko atidėti į šalį ir bandyti ešerių kantrybę, tais masalais kuriuos bandė rainiai ragauti.
Taip ir prabėgo pirmas rytinis varžybų etapas.
Varžybų stovyklavietėje sužinojom, kad yra pagautas sterkas ir lydeka, taip pat ir keletas ešerių. Žinant, kad dalyvauja trisdešimt dalyvių, bendras laimikių kiekis tikrai silpnas. Daugumas varžybų dalyvių skundėsi visišku nekibimu, ne vienas dalyvis, per rytinį etapą neturėjo nė vieno kibimo. Buvo akivaizdu, kad šių varžybų prizininkus gali lemti tiesiog žvejiška sėkmė.

Dauguma, kaip ir aš, antram varžybų etapui nieko nesiruošėm, nieko nekeitėm, nes tiesiog nebuvo aišku, ką reiktų keisti kai jau beveik viskas išmėginta, tad daugelis išėjo iš varžybų stovyklos, net gerai nežinodami, kaip, kokiais masalais ir kur žvejoti. Išėjome tiesiog pasitikti arba prasilenkti su savo sėkme.
Antras etapas visiškai nieko nesiskyrė nuo pirmojo, o daugumai, gal net buvo dar sunkesnis. Nekibo.
Kolegos, kuriems per pirmąjį etapą, netoli manęs, dar pavyko pagauti kelis ešerius, šį kartą mojavo tuščiai. Nesisekė ir man. Vėl keli vos juntami masalo paragavimai, bet vėl tuščia. Palikau ešerines vietas ir dar pamėginau žvejoti lydekinėse vietose, jei jas tik taip galima pavadinti. Vėl nieko. Galiausiai prisiminiau, kad be gausaus minkštų valgomų ir nevalgomų masalų, turiu keletą nuo senų laikų, užsilikusių sukrių. Štai sukrė ir davė pirmą rezultatą, deje,- lydekaitė neįskatinė, bet tai lyg siūlo galas už kurio kaip skęstančiajam reikia kabintis. Gal po valandos ant sukrės užkibo antra dar mažesnė lydekaitė. Daugiau kibimų nesulaukiau. Per tą laiką, jau ne vienas varžybų dalyvis, net nelaukdami antrojo etapo pabaigos, baigė žūklę. Mojo ranka,- beviltiška.
Varžybų stovykloje sužinojom, kad antras etapas laimikių taip pat pašykštėjo. Gal oras kaltas, gal slėgis, gal pritrūko sėkmės, tačiau labiausiai norėjosi kaltinti, stipriai žalią tvenkinio vandenį. Žuvis buvo ypatingai pasyvi.

Kibo labai sunkiai, net būtų galima sakyti, kad nekibo visiškai, tačiau renginys nuo to tikrai nenukentėjo. Visada įdomu ir malonu susitikti su spiningo broliais, malonu pasidalinti patirtimi, aptarti naujus masalus, kotus rites, pasigirti besibaigiančio sezono pasiekimais, pasiguosti nesėkmėmis, ar tiesiog pabūti bendraminčių būryje. Visas renginys praėjo su aukščiausiu kokybės ženklu. Viskas laiku, sklandžiai ir linksmai.

1 VIETA ir prizo už didžiausią žuvį laimėtojas  - Eligijus Dautartas (1,830g Sterkas)

2 VIETA - Irmantas Minkevičius

3 VIETA - Modestas Gargasas

Iš didžiosios raidės visų varžybų dalyvių vardu AČIŪ, visiems renginio rėmėjams, AČIŪ už Jų įsteigtus vertingus prizus, kurie dar labiau pakėlė varžybų dalyvių "dvasią" kovoti.
Ačiū renginio organizatoriams, už labai sklandžią ir kokybišką varžybų eigą, ačiū Dariui už puikiai atliktas virėjo pareigas ir puikią kopūstienę, taip pat ačiū visiems dalyviams, su kuriais prie vandens kovojome, o prie laužo buvome geriausi draugai.

 

Sveikinimai prizininkams ir didžiausios žuvies autoriui, taip pat sveikinimai moterims, nepabūgusioms stoti į varžybų kovą, lygiaverčiai su visais spiningautojais.

Prisijungimo meniu

Pagrindinis meniu

Naujausi pranešmai

  • Nėra rodomų pranešimų.

Susitikimų akimirkos

Atsitiktinis video

SEKITE MUS

UŽSISAKYTI NAUJIENAS

ORAI LIETUVOJE

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Šiauliuose Orai Kėdainiuose

 

MES FACEBOOK'E

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top