• R1
  • R2
  • R3
  • R4

Skaitomiausi straipsniai

Į aplinkos ministro Valentino Mazuronio kvietimą tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais atsiliepė 25 Seimo narių, tačiau Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė, kad Seimo nario statusas nesuderinamas su siekiu prisidėti prie Lietuvos gamtos apsaugos. Ministras tokį sprendimą laiko nesuprantamu ir kreipsis į Seimo pirmininkę, kad sprendimas būtų peržiūrėtas.

„Aš abejoju tokio sprendimo pagrįstumu. Iš Komisijos išvados man visiškai neaišku, ar Seimas pavedė Komisijai išsiaiškinti šį klausimą, ar tai kažkieno asmeninė ambicija sužlugdyti gerą iniciatyvą. Mane stebina ir deklaratyvus išvados pobūdis. Pagal Komisijos darbo tvarkos taisykles bei Seimo Statutą, Etikos ir procedūrų komisija turėtų nagrinėti konkrečių Seimo narių veiklą ir priimti sprendimus dėl jų veiklos. Man neaišku, kokių Seimo narių elgesys čia buvo nagrinėtas, kodėl jie nebuvo kviesti į posėdį“, – stebisi aplinkos ministras V. Mazuronis.

Į komisijos posėdį nebuvo pakviesti nei Aplinkos ministerijos, nei Aplinkos apsaugos agentūros atstovai.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija savo sprendimą motyvuoja Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymu ir Konstitucija.

V. Mazuronis kreipsis į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę, kad ji pavestų Etikos ir procedūrų komisijai pakartotinai išnagrinėti šį klausimą.

Aplinkos ministras taip pat kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą prašydamas laikinai sustabdyti 25 Seimo narių neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių įgaliojimus, kol reikalas bus išspręstas.

„Man nesuvokiama, kodėl yra trukdoma Seimo nariams prisidėti prie gamtos apsaugos. Kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę pranešti apie aplinkos apsaugos pažeidimus, imtis visų galimų veiksmų apsaugoti gamtą nuo žalos, o Seimo narys to daryti negali? Neetatinis inspektorius dirba savanoriškai, visuomeniniais pagrindais, nepriklauso jokiai organizacijai, negauna atlygio. Nejaugi Seimo nariams draudžiama bet kokia visuomeninė veikla? Gal ir medžiotojais bei žvejais uždrauskime jiems būti, neleiskime dalyvauti labdaringoje veikloje ar skatinti atsakingą visuomenės požiūrį į įvairias sveikatos problemas, žmogaus teises? O kaip vertinti Seimo narių priklausymą sukarintai organizacijai - Šaulių Sąjungai?“, – stebėjosi aplinkos ministras.

Visuomenės informavimo skyrius

Prisijungimo meniu

Pagrindinis meniu

Naujausi pranešmai

  • Nėra rodomų pranešimų.

Susitikimų akimirkos

Atsitiktinis video

SEKITE MUS

UŽSISAKYTI NAUJIENAS

ORAI LIETUVOJE

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Šiauliuose Orai Kėdainiuose

 

MES FACEBOOK'E

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top