Skaitomiausi straipsniai

8a

Norėčiau pasidalint svarbiausiais niuansais gaudant stintas nuo krantinės. Dažniausiai būna, kai vienas gaudai, aplinkui kiti – „rūko“, kodėl? Apie tai ir norėčiau papasakot.

 

 

Meškerykotis.

Mano nuomone patogiausia yra gaudyti 3 - 3.6m kotais. Pati galūnė turėtų būti minkšta. Puikiai tinka minkšta angliškos dugninės meškerės (feeder) galūnė ar raudonas „bumbolas“ gaudyt stintas nuo ledo. Kodėl? Visų pirma, jei gaudai tokioje vietoje, kur užtenka tik nuleisti sistemėlę ir ją pakelti aukščiau nuo dugno, stintai reikia amortizacijos, kad greičiau sureaguotų. Visų antra, tai kibimo jautrumas, matymas. Trečia, stinta agresyviau kimba, jei ji nepajaučia pasipriešinimo. Ir beabejo pats koto svoris. Jei kibimas geras, po kažkiek laiko ranka stipriai paskaus ir žvejyba jokio malonumo nebesuteiks.

 

Sistemėlė.

Žvejybai nuo krantinės būtina ilga sistemėlė, bet ne per ilga. Tarpai tarp avižėlių turėtų būti maždaug 35-45cm. Nedaugiau 6 avižėlių, nes sunku greitai nuimti stintą, reikia lankstytis ir pnš., sunku greit ištiesus sistemėlę apšviesti iškart visas avižėles. Pavadėlių ilgis maždaug 2cm, kad stačiai stovėtų ir būtų jautriau. Sistemėlę, bent jau aš, darau iš fluorocarbono, nes jis yra kietas. Pavadėliai gražiau stovi ir nesipainioja. Fluorocarbono storis 0.25-0.3mm. Plonesnio tikrai nepatariu, nes kaip ir minėjau prasidės pynimasis, pavadėliai bus nukarę ir vandenyje neplėvesuos.

Skirtingų avižų sistema. Aš išdėstau sistemėlėje 3 skirtingų rušių ir spalvų avižėles, nes nežinai, kas gali tą dieną labiau stintai patikti. Gal raudona spalva, gal mėlyna, gal žalia, o gal blyksinti bliekutė

 

Avižėlės.

Svarbiausias faktorius – avižėlės švytėjimo stiprumas, kabliuko dydis, aštrumas ir avižėlės spalva. Aš pats asmeniškai naudoju patikrintas nedideles Spiridono ir Jasos avižas.

 

Porcija.

Nr. 1 karpio porcija. Gerai laikosi ant kablio, puikiai kimba. Būna retkarčiais išimčių kai stinta nori daugiau kuojos arba stintos porcijos, bet čia pavieniai atvejai kai stintos atrodo yra, bet ji maitintis nenori. Ir kas svarbiausia, porcijos dydis. Porcija turi būt supjaustyta kubeliais, kažkas +- 0.7x0.7x0.7cm.

 

Porcijos „atšviežinimas“.

Labai padeda kibimui pagerinti, tai pakeisti porciją į šviežią ir pašvytinti su prožektoriu į avižas. Dažniausiai kibimas vėl pagerėja.Jei neturite galingos apšvietimo lempos, kurias turi kiti žvejai, tinka ir paprastas, kiek galingesnis LED prožektorius ant galvos.

Reakcija.

Norit daugiau ir greičiau pagauti, meškerykotį turit laikyti rankose. Vienas galas ant kojos, kitas – ant kratinės krašto. Ypač tai aktualu kai kimba smulki stinta ir labai svarbu sureaguoti iškarto.


Tikrai daug ko ir nepaminėjau, bet pagrindą išdėsčiau. Tikiuos šis straipsnis padės pagaut daugiau stintų.
Jei kam kils kokių klausimų, rašykite.
Visa tai buvo tik mano asmeninė nuomonė.
NEI ŽVYNO…!

 

Prisijungimo meniu

Pagrindinis meniu

Naujausi pranešmai

Susitikimų akimirkos

Atsitiktinis video

SEKITE MUS

UŽSISAKYTI NAUJIENAS

ORAI LIETUVOJE

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Šiauliuose Orai Kėdainiuose

 

MES FACEBOOK'E

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top